Jedź bezpiecznie na markowych oponach

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Zima powoli opuszcza nas, czas, więc zrobić miejsce w szafie na lżejsze rzeczy. Pakując do worków kurtki, kozaki pamiętajmy, że nie tylko my powinniśmy być gotowi na nowy sezon. Zmiany wymaga również nasz samochód. Zmiana opon na wiosnę to czynność niezbędna, tak jak dostosowanie opon do warunków zimowych.


Dla użytkowników samochodów to nie (szczegółyo tym: więcej na temat)nowość warto jednak o tym napisać kilka zdań. Duża liczba kierowców przekłada wizytę u mechanika, a to przez brak czasu a to nie są pewni temperatury, jaka będzie w najbliższych dniach. I tu jeszcze można ich usprawiedliwić, ale zbyt długie odwlekanie na później może skutkować niebezpieczeństwa na drodze w czasie jazdy.

Letnie opony samochodowe najlepiej sprawdzają się przy temperaturze wyższej niż 7 stopni. Przy mniejszych tracą swoje atrybuty. Kiedy temperatury są dodatnie przez większość dnia, a warunki jezdni są korzystne, powinno się pomyśleć o zmianie opon .

Samochód, opony
Author: iStock
Source: iStock
Opony, które ,na które chcemy wymienić zimówki muszą być sprawne. Sprawdźmy, czy te zeszłoroczne są w dobrym stanie. Jeśli nie, to trzeba pomyśleć o zakupie nowych. Promocje opon letnich dość często w środku sezonu zimowego, dlatego też warto sprawdzić stan naszych opon nim rzeczywiście trzeba będzie je zmienić. Różne opony zużywają się w różnym czasie, nie jest łatwo określić to skrupulatnie. Wszystko zależy od ich użytkowania. Najlepiej możliwości opon jest w stanie oszacować mechanik. Pewnym jest, że nie powinniśmy ignorować jakiekolwiek odstępstwa od normy funkcjonowania opony. Każde zmiany na bieżniku, zmiany odczuwalne podczas jazdy muszą zmotywować nas do wizyty w warsztacie.

Należy pamiętać o wyborze odpowiedniego producenta. Opony wytwarzane z krajów o wyższych temperaturach mogą być mniej odporne na polskie mrozy niż opony z Francji. Odpowiednie opony zapewniają najlepszą przyczepność i hamowanie na krótkim odcinku. Tanie letnie opony (jaki i felgi), zawsze muszą być odpowiednie, a na bezpieczeństwie własnym i najbliższych nie wolno oszczędzać.


Author: k.s.