Jeżeli chcemy kupić używany samochód powinniśmy zwrócić uwagę na wiele spraw. Jakie to kwestie?

  • Posted on: 25 July 2018
  • By: addmean
Auto to powód do radości i obiekt zazdrości sąsiadów. Poza tym, że pełni rolę prywatnego środka transportu, pokazuje Twój charakter i temperament oraz pozycję społeczną. Koszty nowych aut mogą sprawić, że wyczekiwane pojazdy znajdują się daleko od wielu przeciętnych polskich odbiorców.Odzewem na potrzeby Polaków jest więc rynek aut używanych, na przykład takie marki jak seat leon używane.


samochód
Author: Farrell Small
Source: http://www.flickr.com
Nabywając nienowy pojazd osobowy, stosuj podobną zasadę jak na drodze – ograniczonego zaufania. Sprzedający nie zawsze są uczciwi i często na kupujących mają dwie zasadzki. Jeśli w nie wpadniesz, będzie Cię to kosztowało mnóstwo nerwów i pieniędzy.Przede wszystkim, istnieje prawdopodobieństwo trafić na samochód kradziony, po drugie: z zamaskowanymi niebłahymi wadami technicznymi. Jeżeli masz jakieś podejrzenia, po prostu nie ryzykuj i poszukaj innego samochodu.Doskonale również przed kupnem auta przeprowadzić kilka testów, przykładowo honda civic vii test czy golf 5 test (czytaj więcej).

Trzeba tylko przejrzeć ogłoszenia motoryzacyjne, żeby zobaczyć, że nawet dwudziestoletnie wraki po trzech wypadkach są w doskonałym stanie. Każdy sprzedawca swój towar chwali, to oczywiste,trzeba jednak nabyć wiedzę, która pozwoli rozpoznać, który samochód (idź tutaj) wart jest Twojej uwagi i podanych kosztów.

Uwaga na auta powypadkowe, choć w sumie każde ogłoszenie posiada frazę: „100 procent bezwypadkowy”. Zasada niewielkiego zaufania w tym przypadku działa ze zdwojoną siłą. Nawet
samochód
Author: Car leasing made simple
Source: http://www.flickr.com
właściwie naprawiony pojazd w chwili kolejnej kolizji będzie bardziej niebezpieczny,niż auto, które jest bezwypadkowe.


Masz okazję wykonać nieskomplikowany eksperyment: wystarczy złapać do ręki paczkę po papierosach (wersja dla palących) i zamknąć je w dłoni, a w następnej kolejności jak najstaranniej przywrócić do poprzedniej formy, a następnie zgnieść ponownie. To prawda, że za drugim razem potrzebne nam zupełnie mniej siły, żeby zmienić pudełko w pomarszczone zawiniątko? Identycznie zareaguje „wyklepany” samochód (https://www.integra.com.pl/) w czasie kolejnej kolizji. Pamiętajmy o tym, niech ten prosty przykład będzie jak przestroga.