Jeśli chcesz mieć zadbany i sprawny pojazd, pamiętaj o regularnej pielęgnacji i wizytach w auto spa.

  • Posted on: 21 August 2018
  • By: addmean
Czas zimowo-jesienny to ciężki czas dla kierowców, a już szczególnie dla ich aut. Błoto, wilgoć a przy niskich temperaturach dochodzi do tego lód na ulicy oraz śnieg, który na szosach zamienia się w błoto pośniegowe - to tylko parę czynników, które w sposób szkodliwy działają na nasze samochody.


myjnia samochodowa
Source: http://www.morguefile.com/
Dodać do tego można także drogowców, którzy z wielką ochotą mieszają piasek z solą oraz obsypują jezdnie tą mieszanką, co oczywiście pod wieloma względami jest dobre i jak najbardziej wskazane, albowiem powinno to zapewnić nam bezpieczeństwo. Lepiej się po takich odśnieżonych i posypanych drogach jeździ, czujemy się lepiej, ponieważ mamy świadomość , jak na śliskiej nawierzchni bezproblemowo może dojść do stłuczki, a nawet do jakiegoś wypadku. Niestety to, co jest dobre dla nas, nie zawsze jest tak samo dobre dla naszych aut. Zimno, woda, wilgoć i najgorsza – sól, powodują stałą erozję naszych pojazdów, których karoseria narażona jest na stały kontakt z czynnikami niezwykle szkodliwymi i mogącymi bardzo pogorszyć stan naszego lakieru czy nawet podwozia.

Z tej przyczyny w takim okresie ważne jest, aby korzystać z fachowych warsztatów samochodowych oraz innych podobnych miejsc, które coraz częściej występują na naszym rynku. Chodzi o nowoczesne auto spa - miejsca, w których nasze auto możemy umyć, odświeżyć i jak najlepiej zadbać o nie. Na szczęście dla wszystkich użytkowników aut, niemal w każdym dużym mieście możemy znaleźć takie miejsca.

Jednak to nie są wszystkie atrybuty takich „hoteli spa” dla naszych pojazdów. Możemy tam zapytać o usługę, która nazywa się renowacja lakieru. Specjalistyczny personel, wykorzystując nowoczesny sprzęt, podda nasze cztery kółka zabiegowi, który można nazwać swego rodzaju procesem technologicznym, polegającym na wyczyszczeniu naszej karoserii ze wszystkich niepotrzebnych składników. Następnie zabezpiecza się lakier w ten sposób, aby stał się on bardziej odporny na działanie zewnętrznych czynników. Co istotne, coraz więcej miejsc nazywanych auto spa, posiada ten zabieg w swym asortymencie. Więcej tutaj: Bracia Pietrzak.


myjnia samochodowa
Author: Gary Millar
Source: http://www.flickr.com
Jeśli lubisz zadbać o swoje auto lub myślisz, że zadbany i odpowiednio zabezpieczony samochód świadczy o swoim właścicielu, to auto spa z usługą renowacja lakieru jest wymarzonym miejscem dla ciebie i twojego samochodu.