Jakim sposobem znaleźć dobre opony do samochodów ciężarowych?

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Na pewno każdy, kto prowadzi własną firmę spedycyjną dobrze zdaje sobie sprawę z faktu, jak bardzo ważne są wysokiej jakości opony. Opony do ciężarówek i innych tego rodzaju samochodów dostawczych muszą mieć zdecydowanie nader dobrze wyprofilowane bieżniki. Jeśli zakupi się opony z nieodpowiednio wyprofilowanymi bieżnikami, może być to przyczyną nawet tragedii. Poza tym opony z nieprawidłowo wyprofilowanymi bieżnikami powodują gorsze prowadzenie samochodu.

ciężarówka
Author: Jean-Pierre
Source: http://www.flickr.com
Nowoczesne opony do ciężarówek bywają tak wyprofilowane, że charakteryzują się malutkim oporem w czasie jazdy. To z kolei sprawia, że możliwe jest zmniejszenie ilości spalanego przez pojazd paliwa o nawet cztery procent. Jeśli potrzebujesz naprawdę świetnych opon, powinieneś na pewno wybrać się do godnego uwagi sklepu z oponami. W takim sklepie bez wątpliwości są osoby, które będą potrafić udzielić Ci merytorycznych wskazówek. Na pewno warto z nich skorzystać, bo porada profesjonalisty dotycząca wyboru nowych opon do Twoich samochodów może być kluczowa.

tir
Author: Elliott Brown
Source: http://www.flickr.com
Najwyższa jakość opon do pojazdów jest kluczową kwestią w branży motoryzacyjnej – każdego dnia samochód ma do przebycia setki kilometrów. Bardzo istotne jest, aby taka droga była bezpieczna nie tylko dla kierowcy, ale również dla klientów. Dbanie o bezpieczeństwo przewożonej osoby jest jednym z najważniejszych obowiązków każdego kierowcy. W jego zagwarantowaniu może znacząco pomóc właśnie właściwy dobór opon - szczegółowo opisany temat. Ich gatunek powinien zależeć ponadto od tego, po jakich drogach jeździ zazwyczaj samochód.

Na wygodnych niemieckich autostradach dobrze sprawdzą się opony cieńsze, które zapewnią większą prędkość. Niestety takie same opony nie będą się już świetnie sprawdzać na trasach polskich, które są o wiele wolniejsze i mniej bezpieczne. Wtedy trzeba postawić raczej na opony, które są szersze i będą bardziej trzymać się nawierzchni. Zazwyczaj warto dostosować rodzaj opony do powierzchni, po której będzie najczęściej jeździć.