Jakiego rodzaju rozróżnia się typy wózków widłowych do użytku w przemyśle?

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Wózki widłowe to obligatoryjny sprzęt dla niejednej firmy, jaka przyjmuje bardzo duże ilości przedmiotów albo materiałów. Bez widlaków trudno byłoby utrzymać porządek na halach raz przewieźć materiał tak szybko, jak dzieje się to przy użyciu tych maszyn. Niewielu jednak ma świadomość, że wózków widłowych istnieje parę typów.
kliknij tu
Author: Thomas
Source: http://www.flickr.com
Najbardziej podstawowe musi być rozróżnienie ze względu na napęd, bo od tego zależy jakie elementy będziemy musieli kupować. Powinno się napomknąć, że poszukiwanie części w Internecie pod sloganem „części wózki widłowe” bywa mało sprecyzowane, bo musimy określić dokładną jednostkę napędową. Najczęściej spotykane są wózki spalinowe z silnikami diesela, dla jakich paliwem jest ON.

Spotyka się także spalinowe wózki widłowe z silnikiem na gaz. Tego typu maszyny wykorzystywane mogą być przede wszystkim przy pracach zewnętrznych, a to z uwagi na sporą emisję spalin. Oczywiście można takie podnośniki dostosować do wykorzystania w pomieszczeniach zamkniętych, jednak konieczne wtedy jest wyposażenie tego typu urządzenia w jeszcze jedne filtry. Wyszukać możemy je w sieci szukając po haśle „części wózki widłowe filtry silnikowe”. W tym miejscu dowiesz się znacznie więcej: http://www.sklep.betaret.pl/pl/i/Jak-kupowac/25.

Da się zaopatrzyć w wózki widłowe gazowe, dla których paliwem jest LPG. Wybór ten jest bezapelacyjnie najbardziej ekonomiczny – tuż obok napędzanych energią elektryczną wózków widłowych. Podobnie jak wcześniej zaleca się wykorzystywanie ich na zewnątrz, aby nie wywoływać zagrożenia związanego z gazem. Przepisy bezpieczeństwa i hiegieny pracy jasno opisują, że do wykorzystywania tego typu urządzeń obowiązkowe są wkłady niwelujące niebezpieczne spaliny. Zobacz więcej na ten temat: części do wózków widłowych.
Pudła
Author: Kitmondo Marketplace
Source: http://www.flickr.com
Ponownie podczas surfowania po sieci w szukaniu tego typu wkładu przydatne bywa sprecyzowane hasło wyszukiwania „części wózki widłowe wkłady ograniczające wydzielanie spalin”. No i końcowy typ wózków widłowych, a mianowicie podnośniki elektryczne, określane także akumulatorowymi. Przez wzgląd na dopasowanie do wszystkich zasad bezpieczeństwa, wyjątkowo chętnie wykorzystywane w zamkniętych pomieszczeniach.