Jak zadbać o własny pojazd?

  • Posted on: 5 July 2018
  • By: addmean
Najważniejszym krokiem w konserwacji auta będzie jego mycie. Czyszczenie likwiduje luźne poplamienia z powłoki lakierniczej to jest kurz, lekkie poplamienia drogowe, bądź najgroźniejsze dla lakieru – ptasie odchody.


śnieg
Author: WAN SA
Source: WAN SA


Detailing, czy z angielskiego car valeting, jest bardzo szczegółowym jak też rozbudowanym przebiegiem dokładnego czyszczenia, polerowanie samochodów jak też woskowania pojazdów, zarówno od środka jak też na zewnątrz. Podstawowy zamysł to maksymalne podniesienie walorów estetycznych jak też wizualnych czterokołowca, a dbałość o detale powłoki lakierniczej pozwala przedłużyć jej wytrzymałość a także utrzymywać wygląd – nieraz lepszy, aniżeli po opuszczeniu salonu przez samochód. Detailing jest stosunkowo świeżą dziedziną w polskiej motoryzacji, jaka z każdym rokiem zdobywa coraz to większą liczebność wielbicieli, którzy tę dyscyplinę traktują jak pasję. Należycie podejście do samochodu, pozwala nawet z piętnastoletniego pojazdu stworzyć nieśmiertelny wehikuł opowiadający jego własną historię, a rezultat pielęgnacji umie nieraz wywołać zazdrość u pozostałych kierowców. Porządny samochód (więcej pod tym linkiem) to przede wszystkim staranie o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Każdy samochód (odwiedź nas) wymaga indywidualnego podejścia przez jego eksploatatora ze względu na własny jedyny jak też niepowtarzalny charakter.


gospodarstwo
Author: Jaroslav Dvorský
Source: http://www.flickr.com




Kosmetyka auta może stać się pasją na długie lata.


Jeśli lakier po umyciu jest chropawy w dotyku, a osuszanie pojazdu ręcznikiem z mikrofibry jest kłopotliwe, to pierwsze oznaki, że lakier wymaga dokładnego oczyszczenia. W takim razie należy przeprowadzić mycie wstępne. W owym celu wykorzystywane są glinki – preparaty do eliminowania smoły oraz zanieczyszczeń metalicznych.