Jak to wygląda z tą aktywnością? Jest konieczna, ale czasami z trudnością się zmobilizować do następnego wysiłku

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Sport warty jest podjęcia wielu trudów, przełamania wielu swoich barier, jest bardzo dobrym impulsem, aby zmierzyć się ze swoimi lękami. Sport może trenować niemal każdy, a jak można zauważyć po wzroście kondycji pośród Polaków, ten poziom znacznie się poprawia.


beMeister,  zestaw akcesoriów wspomagający trening piłkarzy
Author: beMeister
Source: IMPIRE
Jesteśmy coraz bardziej wysportowani, coraz więcej posiadamy motywacji, żeby trenować rolki (sprawdź to). Ponadto, pomimo szybkiego rozwoju technologicznego, tego że coraz więcej czasu siedzimy przed komputerem\monitorem komputera odnajdujemy czas na uprawianie sportu.

To bardzo ważne, że pomimo wielu zajęć, braku czasu, znajdujemy trochę czasu, aby pobiegać czy pokopać w piłkę. Wiadomo, że łatwiej zebrać się samemu, znaleźć trasę i zacząć biec przed siebie. Wtedy nie musimy mieć żadnych większych planów i umawiać się z innymi. Zwyczajnie, to czy pójdziemy pobiegać i jaki dystans przebiegniemy, głównie zależy od nas. Z innej strony ktoś może powiedzieć że w końcu samemu bardzo trudno się zmobilizować, że jak się zawoła ekipę, z którą idzie się pograć w piłkę, to zawsze łatwiej wykrzesać z siebie więcej energii. Takie drużyny często są bardzo zgrane, mają koszulki piłkarskie dobre korki na przykład nike mercurial i duże umiejętności.

Mnóstwo tego typu drużyn to amatorskie ekipa, które grają w różnych rozgrywkach lig amatorskich. Dzięki temu poza czynnikiem mobilizacyjnym dostrzegalny jest także element rywalizacyjny, który wpływa na naszą większą mobilizację. Przecież to nie nowość, że im większa rywalizacja tym większe pobudzenie odczuwamy i mamy konkretny cel.


Piłkarz
Author: Phil Warren
Source: http://www.flickr.com
Co prawda, zbyt uciążliwy stres może nas osłabić, przez co możemy być zbyt przejęci konkretnym wydarzeniem, jednak, intrygująca doza napięcia jest niezbędna, żeby odczuć konkretną stawkę. Oczywiście, to wszystko jest w obrębie określonego poziomu, nie ma mowy o jakichś wielkich emocjach, bo w końcu tak serio chodzi o aktywne spędzenie czasu.

Równocześnie, taki wyższy poziom rywalizacji z pewnością potęgują naszą mobilizację. Z tym jest problem na przykład,kiedy biegamy, ponieważ łatwo się zniechęcić pokonując zawsze taką samą trasę. Ciężko znaleźć cel, który bez trudu osiągnąć rozpoczynając grę w jakiś meczach – czyli wygranie kolejnego meczu.

Zobacz również: extreme hobby lech poznań