Jak wybrać wózek widłowy do naszych wymogów

  • Posted on: 4 July 2018
  • By: addmean
Jezdniowe wózki podnośnikowe zwane popularnie od na ogół wykorzystywanego rodzaju osprzętu wózkami widłowymi to przypuszczalnie najczęściej wykorzystywane maszyny przemysłowe.
żółte auto
Author: NRMA Motoring and Services
Source: http://www.flickr.com


Służą do przewożenia towarów, ładunków, fragmentów oraz materiałów na obszarze każdej fabryki i magazynu, niezależnie od specjalizacji oraz - rzuć okiem - ich rozmiarów. Użytkowane są przede wszystkim w przewozie wewnętrznym na małe dystanse, a więc w wnętrzach znajdujących się w halach fabrycznych, hurtowniach, a także sklepach o dużej powierzchni. Mogą być także stosowane do przemieszczania ładunków pomiędzy obiektami, przechowywania jak też lokowania materiału na dużych półkach. Wszystko zależy od parametrów technicznych konkretnego modelu wózka widłowego, a więc miedzy innymi maksymalnego udźwigu, typu ponadplanowego osprzętu, części Jungheinrich a także typu napędu. Dostępne teraz na rynku widlaki są to przyrządy nowoczesne, funkcjonalne a także bezpieczne.


Są projektowane i produkowane przez wiele znanych oraz cenionych marek specjalizujących się w zapewnianiu sprzętu do użyć przemysłowych, oraz proponujących części Hyster.
Paleta osiągalnych modeli jest tak ogromnie zróżnicowana, że zastanawiając się nad kupnem widlaka dla swojej firmy trzeba wziąć pod uwagę co niemiara materii, zacząwszy od ceny (na ogół widlaki używane są dużo tańsze od fabrycznie nowych, a dzięki odpowiedniej konserwacji oraz eksploatacji mogą posłużyć jeszcze wiele lat), poprzez zakres planowanych zastosowań, a skończywszy na wielkości jak też ciężarze ładunków. Napęd dla pojazdu zapewnia silnik: elektryczny, spalinowy, na gaz czy olej.