Jak uruchomić sklep on-line? Od czego zacząć oraz jakich błędów się wystrzegać?

  • Posted on: 2 February 2018
  • By: addmean
Szukasz pomysłu na e-biznes oparty na twojej pasji, w pełni elastyczny, jaki będziesz mógł realizować z domku? Wpadło ci do głowy prowadzenie sklepu online?


Bez względu na to czy pragniesz wyprzedawać kosmetyki, ukOChane przyprawy, handmade czy będą to wykładziny bagażnikowe hurt – musisz skupić się na efektywnej sprzedaży.


wykładziny bagażnikowe hurt
Author: peddhapati
Source: http://www.flickr.com


Jaki asortyment powinieneś oferować w własnym sklepie internetowym? Nie możemy jednoznacznie odpowiedzieć na owo pytanie. Nie będzie czegoś takiego jak najlepszy asortyment dla sklepu online. W sieci możesz znaleźć sklepy z każdym asortymentem, co nasuwa prosty wniosek – możemy sprzedawać wszystko i na tym zarabiać. Jednak istnieją pewne techniki i metody, dzięki jakim możesz wybrać idealną branżę do sprzedaży. Idzie tu głównie o przestrzeganie kilku reguł oraz aranżowanie należytego core biznesu.
Swój pomysł na sklep warto rozpocząć od stworzenia tak zwanego rdzenia produktowego dla sklepu, a więc wyboru branży. Następnie warto podzielić takową branżę na trzy kategorie: Kategoria główna produktów – To kategoria, na której w największym stopniu nam zależy, i na jakiej będziemy zarabiać najwięcej. To takie produkty, które będą się sprzedawać w największej ilości i będziemy mieć ich w naszym sklepie najwięcej. Np: sprzedając buty, możesz specjalizować się w szpilkach i większa część asortymentu to będą właśnie szpilki. Kategoria dodatkowa – to kategoria produktów, które możesz dodatkowo sprzedawać obok produktów podstawowych.


Kategoria dodatków – W owej kategorii warto zgrupować produkty „dodatki”, zatem produkty, które będą dokupowane do towaru głównego. Dzięki nim możemy w prosty sposób podwyższyć wartość zakupowego koszyka.