Jak umocować garaż? Vademecum dla stawiających dom z garażem na własnej posesji.

  • Posted on: 27 June 2018
  • By: addmean
Jeśli chcemy zbudować dom i chcemy umieścić w jego sąsiedztwie garaż, czeka nas podjęcie kilku ważnych decyzji. Oczywiście poza wyborem firmy, która ten garaż zbuduje. Czasem zbudowanie mocnej, a jednocześnie najzwyczajniej w świecie estetycznej konstrukcji, pasującej do naszych wymagań i wyglądu domu czy okolicy to czasami karkołomne zadanie.


dom z garażem
Author: JDH Rosewater
Source: http://www.flickr.com
Pierwsza sprawa – to nasza decyzja, czy nasz garaż będzie z blachy, z drewna czy > wizytówka internetowa sklep OEM - centrum tuningowe też murowany. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę fakt, że jeśli będzie to garaż w sąsiedztwie domu, musi do niego po prostu pasować. Zwykle producent garaży blaszanych posiada garaże o różnych bryłach oraz kolorach, jakie można indywidualnie dostosowywać do swoich wymagań i preferowanych rozwiązań - BOŻENA WAWRZYCZEK Wawsystem. Sporym ułatwieniem jest też fakt, że proponowane garaże można zamówić w wersjach już gotowych, jak i stworzonych na indywidualne zamówienie – o sprecyzowanych wymiarach czy kolorach. Druga sprawa – jak duży ma być ten garaż. Jeżeli na 2 samochody, to jego konstrukcja jest inna niż kiedy powstaje garaż na jedno auto. Kolejna kwestia - czasami garaż przybiera też funkcję schowka czy nawet spiżarni, więc należy pomyśleć o „umeblowaniu” go. Rowery można postawić na stojaku, ale też umieścić na ścianie. Jeżeli mamy pomysł, iż będziemy trzymać w garażu sporo przedmiotów, nie tylko auta czy rowery, zastanówmy się, czy konstrukcja ma być ocieplona czy też nie i jakie bramy garażowe chcemy zastosować – ocieplone czy >>> https://sklep.oemtuning.pl/ nieocieplone. Producent garaży blaszanych, który garaż będzie nam planował, z pewnością zaoferuje najlepsze opcje, ale przede wszystkim należy zacząć od tego, iż pod garaż trzeba przygotować odpowiedni grunt.


Garaż i samochód
Podstawowym elementem jest wypoziomowanie terenu, na jakim ma stać konstrukcja. Wygodne są bramy garażowe otwierane na pilot, ale czy bramy będą uchylne, czy chowane w ścianie – to już ustalenia uzależnione od kilku czynników, między innymi od ilości miejsca. Jest możliwość wprowadzenia zmian w gotowym już blaszaku - wiarygodne źródło. Podwyższyć poziom albo wydłużyć konkretną konstrukcję czy choćby dodać drzwiczki albo okna. Ale najlepiej postawić jedną, solidnie przemyślaną konstrukcję.