Jak odnowić zrobione z plastiku elementy będące na zewnątrz auta?

  • Posted on: 25 January 2018
  • By: addmean
Wiele osób poświęca dużo czasu na to, ażeby polepszyć wygląd własnego auta. Natomiast o ile nowe auto nie wymaga zbyt wiele różnych zabiegów, o tyle te bardziej wiekowe pojazd niestety tak.
BMW, car
Author: Andrew Gregg
Source: http://www.flickr.com


Warto w takim wypadku widzieć, jak wrócić mu pierwotny blask. Z reguły martwi nas wygląd plastikowych, czarnych części, które z biegiem lat robią się bledsze i nie prezentują się najlepiej. Co możemy w takim wypadku zrobić?


Czasem listwa (zobacz więcej - listwy chromowane) zderzaka albo też inne części plastikowe nie są jeszcze w aż tak kiepskim stanie, wtedy wystarczy, że zakupimy w kolorze czarnym pastę, która takie części ściemni i przywróci im bardziej wyrazistą barwę. W końcu z czasem czarny plastik blaknie pod wpływem promieni słonecznych i niekorzystnych warunków na drodze, dlatego taki zabieg przywróci im pierwotną barwę. Jednak nie zawsze jest to tak proste. W przypadku gdy elementy takie są w dość kiepskim stanie, możemy zlecić ich odświeżenie u specjalisty. Jak to wygląda? Listwy oczyszcza się dokładnie i odtłuszcza. Później trzeba je matowić i usunąć resztki pyłu. Do odnowienia takich elementów użyć możemy lakieru strukturalnego, jaki najlepiej nałożyć pistoletem. Później taką strukturę kiedy już przeschnie dodatkowo można jeszcze zabezpieczyć lakierem bez koloru o matowym odcieniu.


listwa zderzaka
Author: Forest Floors
Source: http://www.flickr.com


To jedynie dwa sposoby odświeżania wyglądu plastikowych części zewnętrznych. Z pewnością jest ich znacznie więcej, zarówno tych specjalistycznych, jak i amatorskich.
Sporo zależy od tego, w jakim ogólnym stanie znajduje się auto. Oczywiście na starych samochodach będziemy bardziej skłonni do eksperymentów, w przeciwieństwie do pojazdów nowszych, jakie najlepiej oddać w ręce specjalistów.