Jak najlepiej ćwiczyć i co jeść, aby zbudować sylwetkę marzeń? Jak to robić dobrze? O jakich sprawach najlepiej wiedzieć?

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Tak jest, że wiele osób niezależnie od diety, celu ćwiczeń, zapomina, że nasz organizm, by najlepiej funkcjonował potrzebuje paliwa. Stąd też zawsze musimy jeść śniadania, gdyż w ten sposób oferujemy mu dużą ilość energii obowiązkowej do „rozruchu”.


więcej informacji
Author: Miguel Discart
Source: http://www.flickr.com
Ważne, by w pierwszym posiłku było sporo węglowodanów złożonych, nawet jeśli naszym celem jest zmniejszenie wagi. To nie muszą być skomplikowane dania, wystarczy połączyć płatki gryczane, czy jaglane ze świeżymi, lub suszonymi owocami, garścią orzechów i to zalać mlekiem, bądź jogurtem. Jak naszym celem jest budowa mięśni to każdy z posiłków powinien mieć znaczną porcję białka, nie może jednakowoż przekraczać 2g/kg masy ciała.sport - widok
Author: Miguel Discart
Source: http://www.flickr.com
Jeśli zaś marzy nam się zgrabna sylwetka (więcej), to także najkorzystniejsza będzie zwiększona podaż białka, ale także tak zwany ujemny bilans energetyczny. Na pewno również dobrze zadbać, żeby ostatni posiłek był złożony tylko z białka oraz zdrowych tłuszczy, gdyż przed pójściem spać nie potrzeba nam węglowodanów, które mogą się niestety przyczynić do zwiększenia zasobów tkanki tłuszczowej. Nieważne czy uprawiamy fitness czy może wysiłek bardziej w tym celu, żeby zbudować tkankę mięśniową, po wieczornym treningu powinniśmy zjeść jeden, a nawet dwa posiłki. To dosyć zaskakujące dla osób, które szybko po skończonych ćwiczeniach kładą się spać. A to błąd, bo po skończonym treningu powinniśmy jak najprędzej uzupełnić substancje odżywcze. Zapewni je np. duży banan.


Jak wiemy wszystko jednak zależy od typu, intensywności i czasu odbywania się treningu. Najlepiej, jak nie jesteśmy pewni, jak można działać, wybrać trening indywidualny. Trener zaprezentuje nam podczas takiego treningu, jak ćwiczyć oraz co jeść po różnorakiej aktywności . To sprawi, że będziemy wtedy spokojnie ćwiczyć oraz rozsądnie tworzyć swoją sylwetkę. Tacy trenerzy są w całej Polsce, więc łatwo ich wynająć, z pewnością jednakowoż w Poznaniu można odnaleźć najlepszych profesjonalistów. Jeśli więc tylko mieszkamy nieopodal Poznania, to warto o tym pomyśleć. To może być dla nas najbardziej optymalne wyjście.