Jak liczyć na błyskawiczną gotówkę? Jakie są sposoby i który najkorzystniej wybrać?

  • Posted on: 11 July 2018
  • By: addmean
Chwile, w jakich konieczny nam był błyskawiczny zastrzyk gotówki, a konto w banku i domowa skarpeta świeciły pustkami z pewnością przydarzyły się niejednemu z nas. Co robić, gdy na pożyczkę ze strony rodziny nie ma co liczyć, a na bankowy kredyt z różnych powodów nie możemy sobie pozwolić?


finanse
Source: http://www.fss-finanse.pl/
Jedną z możliwości jest karta kredytowa. Można zdobyć ją prościej niż kredyt bankowy. Debet, jaki możemy na niej posiadać to również niewielka kwota gdy porównamy ją do tej z kredytu. Karta kredytowa niesie za sobą jednakowoż dłuższe zobowiązanie. Bowiem bardzo często nie kończy się na spłacie jednego debetu. Jeżeli już będziemy zdecydowani na jedno zadłużenie na pewno przy następnej konieczności sięgniemy po kolejne.

Inny wybór to krótkoterminowa pożyczka jak pożyczka Viasms - Taki typ produktu finansowego jest udzielany najczęściej przez instytucje pozabankowe. Tego rodzaju udzielana jest zwykle na okres nie dłuższy niż sześćdziesiąt dni, a jej kwota zazwyczaj nie przekracza 5 tysięcy złotych. Takiego rodzaju pożyczka jest o wiele prostsza do uzyskania niż kredyt, a co więcej możemy ją zdobyć także przez telefon albo Internet. Nie wymaga bowiem dostarczania tak wielu dokumentów. Jest też zobowiązaniem, na jakie mogą sobie pozwolić osoby bez zdolności kredytowej albo umowy o pracę. Banki nie udzielają kredytów ludziom którzy pracują na umowę o dzieło
finanse
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
albo zlecenie, zaś w instytucjach pozabankowych jest taka możliwość.


To na jaki typ zadłużenia się zdecydujemy jest zależne wyłącznie od nas. Jeżeli wiemy, że pieniądze będą nam konieczne jednorazowo i nie chcemy ustalać dłuższego zobowiązania lepiej postawić na pożyczkę krótkoterminową. Natomiast w sytuacji jak wiemy, że sytuacja może powracać warto pomyśleć nad kartą kredytową. Miejmy na uwadze jednakże, że jednym długiem nie można spłacić wcześniejszego. Niezależnie od tego, czy robimy to biorąc pożyczki, czy biorąc debety na karcie. Dla każdego tak więc jest to kwestia do przemyślenia, gdyż każdy ma inne potrzeby i możliwości spłaty. Powinniśmy zastanowić się bardzo dobrze nad wyborem jednej z tych możliwości, ażeby potem nie żałować. Od tego naprawdę dużo zależy, nasze przyszłe długi będą z nami póki ich nie spłacimy. Bezwzględnie trzeba o tym pamiętać. Natomiast przed podpisaniem każdej umowy trzeba ją dokładnie czytać.