Jak dbać o samochód, by nie zniszczyć lakieru? To nie tak proste jak się wydaje. Sprawdźmy dlaczego

  • Posted on: 27 July 2018
  • By: addmean
Mycie to bez wątpienia ważna czynność pielęgnacyjna samochodu. Wiele osób przyzna, iż mycie auta jest proste, to jednak błędne myślenie. Może to dziwne, lecz istotnym pojęciem, jakie powinniśmy wiązać z czyszczeniem pojazdu jest bezpieczeństwo. Z jakiego powodu tak jest, bo bardzo często nasz samochód jest wykonany z delikatnych, wrażliwych materiałów, może różnie zareagować na kosmetyki. To również wpływa na jakość lakieru, który w czasie niewprawnego mycia może być uszkodzony. Dobrze jest zlecić pielęgnację samochodu profesjonalnym firmom, przykładowo myjnia samochodowa Wrocław.


myjnia samochodowa
Author: Chris F
Source: http://www.flickr.com
Sporo osób myśli nad tym, jak często myć samochód? Odpowiedź jest dosyć oczywista, bo powinniśmy to robić tak często, jak często występuje taka konieczność. Może okazać się to raz w tygodniu, raz na dwa tygodnie, to się zmienia, ale warto pamiętać, że wiele zależy od konkretnej pory roku. To oznacza, że w zimę czy jesień można to robić częściej. W tym miejscu pewna uwaga: zbyt częste mycie (http://www.carnauba.pl/cieszyn/) może mieć pewne ryzyko. Należy zapamiętać, że bardzo częste mycie skraca dobre działanie wosków naturalnych. Takie szorowanie to także dość prosta droga, by zniszczyć lakier. Duża część tego rodzaju defektów będzie właśnie tworzyć się w trakcie mycia, i to bez względny na stopień ostrożności i zachowanie wszelkich możliwych zasad bezpiecznego mycia. Jeżeli natomiast będziemy korzystać z właściwych produktów i techniki, to istnieje szansa, iż zminimalizujemy skutki oraz ilość defektów.


mycie samochodu
Source: pixabay.com
W najlepszych myjniach, jak myjnia Wilczynsky używa się takich kosmetyków, dlatego też można być pewnym, iż nasz samochód będzie bezpiecznie wyczyszczony. Podstawowa reguła jest natomiast ta, by myć pojazd wtedy, gdy faktycznie ma większe znamiona zabrudzenia, to znaczy, że na kołach osiadł wyraźny pył z klocków, a lakier wydaje się być mocno zakurzony. Nie warto natomiast tego robić częściej niż raz na tydzień. Mało tego, jeżeli chcemy mieć pewność, że nasze auto zostanie wyczyszczone z najwyższą jakością oraz dokładnością, zawsze warto oddać je specjalistom. Na pewno na takie miano zasłużyła myjnia (https://sklep.techkar.pl/produkty-techkar/akcesoria-ogrodowe-techkar/szczotki-ogrodowe-techkar,2,3842) Wrocław.