Idealny sposób na wykonanie spraw celnych

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Niemalże każda firma zajmująca się eksportem czy importem produktów spoza kraju, musi każdego dnia trudzić się z setkami kłopotów związanych z wypełnieniem wszelakich formalności.


W grę wchodzi wypisywanie mnóstwa druków, pism, a przy tym wymagana jest mistrzowska znajomość prawa celnego.


sprzedawca


Przy owych działaniach bardzo pomocna może być agencja celna warszawa, ponieważ choć korzystanie z jej pomocy nie jest obowiązkowe, to bardzo przyspiesza wszystkie sprawy. Jej członkowie personelu powinni posiadać szczególną zgodę na wykonywanie zawodu agenta celnego. To oni będą reprezentować Ciebie przed Urzędem Celnym. Ich fachowa mądrość zdecydowanie skróci czas konieczny na dopełnienie dużej ilości trudnych formalności celnych. Załóżmy, że masz teraz swoją firmę i zajmujesz się importem z Dalekiego Wschodu, w asortymencie Twojej firmy istnieje transport morski z chin. Działalność tę sterujesz w miejscu oznaczonym jako wolny obszar celny, zatem na wydzielonym obszarze rozpatrywanym przez literę prawa jako zagranica.
Spotkanie w pracy
Author: Jim Larrison
Source: http://www.flickr.com


Mogłabyś wtenczas przetestować, np. w Sieci, która agencja celna warszawa ma biuro blisko Twojej firmy. Zadzwoń do jej biura, porozmawiaj z jej PRacownikami i pokaż swój schemat na biznes, który ma pomysł na transport morski z chin.


Potem dokonaj wyboru który wolny obszar celny najbardziej odpowiadałby Twym planom odnośnie firmy. Najlepsze do owego celu staną się naturalnie te położone na północy kraju, czyli dla przykładu w Gdańsku, Szczecinie lub w Świnoujściu.