Filtry powietrza i inne elementy, czyli na co zwracać uwagę przy przeglądzie pojazdu.

  • Posted on: 21 June 2018
  • By: addmean
Kierowcy, którzy na co dzień wykorzystują swoje samochody po to, by dojechać do firmy i później wrócić do domu, jak również ci, którzy dzięki swoim pojazdom zarabiają, gdyż trudnią się przewozem przedmiotów albo przewozem ludzi, wiedzą jak kluczowe jest dbanie o swój pojazd. Robienie regularnych przeglądów, zmiana paska rozrządu czy nawet zwykłe tankownie to sprawy niezwykle ważne dla naszych aut. Zlekceważenie ich czy przykładowo tankowanie złego paliwa może kończyć się w tym przypadku nawet zepsuciem pompy paliwowej lub inną usterką. Toteż ważne są same przeglądy, ale również elementy, które zmieniamy w naszych autach.
Współczesne samochody to cudowne zintegrowanie możliwości mechaniki i techniki komputerowej. Dzięki rozwojowi nauki w samochodach mamy coraz lepsze napędy, które potrzebują sporo mniej paliwa, a jednocześnie są mocniejsze i bardziej niewrażliwe na eksploatowanie - czytaj . Samochody stały się dzięki temu znacznie mniej awaryjne i lepiej działają nawet w całkowicie niesprzyjających warunkach. Należy do tego dołączyć także coraz bardziej skomplikowane urządzenia elektroniczne, które wspomagają nas w czasie parkowania bądź monitorują stan ważnych podzespołów w naszych pojazdach. To wszystko służy długiej żywotności naszych pojazdów oraz ich niezawodności.
silnik
Author: Sunny
Source: http://www.flickr.com


Tymczasem jeśli nie będziemy co siedemdziesiąt-osiemdziesiąt tysięcy kilometrów dawać auta do gruntownego przeglądu i wymiany na przykład uszczelek czy rozrządu, to nawet najbardziej nowoczesna technika, użyta w aucie nie pomoże i nie ustrzeże nas przed usterką - dbaj o swoje auto . Należy też doglądać, by w czasie takiego serwisu zmienić również filtry powietrza, wszelkie paski i nie zapominajmy też o skontrolowaniu pompy wtryskowej.Jeżeli zmieniamy już filtry powietrza, to nie zapominajmy również o filtrach do oleju. Przy wymianie wszystkich filtrów dobrze jest zdecydować się na jednego wytwórcę, żeby nie zdarzyło się tak, że mechanik założy nam filtr boscha, a nie potrzebny nam filtr oleju mann.


Serwisowanie i dbanie o nasz pojazd, szczególnie w przypadku jeżeli jest on naszym źródłem utrzymania, to bardzo ważna sprawa. Wobec tego nigdy nie zapominajmy o kontroli w warsztacie serwisowym, jeżeli przejechaliśmy na obecnym zestawie filtrów i pasków kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Z pewnością pozwoli to na utrzymanie naszego samochodu w doskonałym stanie i bezawaryjne jego użytkowanie jeszcze przez kilka dodatkowych lat.