Faktoring wewnątrz Polsce i na świecie - czyli, co należałoby wiedzieć na temat faktoringu

  • Posted on: 17 January 2018
  • By: addmean
W naszych felietonach pisaliśmy już parę razy na temat faktoringu. Nie pisaliśmy jednak na temat jego rozwoju w Polsce oraz na świecie, dlatego dzisiejszego dnia to naprawimy biorąc ze łeb wspomniany temacik.
w dobry sposób go przeczytaj, by żadna rzecz Tobie nie po umykało!


usługa faktoringu
Author: Nguyen Hung Vu
Source: http://www.flickr.com


W naszym pisanym dzisiaj felietonie nie będziemy opisywać, czym dokładnie bywa faktoring. Ci spośród Was, co już odczytywali pisane wcześniej artykuły, wiedzą już co nieco na ten temacik. Faktoring w Polsce zaczął się w latkach 90-tych wcześniejszego wieku, kiedy ukazały się pierwsze firmy faktoringowe. Były to przedsiębiorstwa o nazewnictwie: Polfactor SA (w tej chwili znany bardziej jako BRE Faktoring), Handlowy Heller (doskonale znany wszystkim w obecnej chwili ING Commercial Finance), a także Pekao Faktoring Sp. z o.o. który jako pojedynczy do tej pory zachował swoją nazwę. Jak się można dowiedzieć po 20 latach trwania, usługi faktoringowe się wyregulowały, a klienci mają możliwość korzystać z około czterdziestu różnych dostawców tej dokładnej usługi. Rzeczą najmocniej wyszczególniającą w polskim faktoringu bywa jednakże jego dynamiczny rozrost, który pnie się do góry od samej chwili jego ukazania się.
Przesuwając się na faktoring międzynarodowy, warto zwrócić spojrzenie, że na polskim rynku można wynaleźć bardzo dużo książeczek związanych z tym dokładnym temacikiem, które istnieje możliwość odnaleźć bez problemiku w takich lokalizacjach jak stacjonarny sklep Empik, czy też na księgarniach w sieci internetowej, rodzaju Aros, Świat Książeczki czy też wewnątrz internetowym sklepiku napomkniętego Empiku. Na ten dokładny temacik - faktoring międzynarodowy - warto poświęcić bardziej dużo uwagi, z tego powodu zapraszamy do czytania!