Elementy do motocykli – z drugiego obiegu czy nowe?

  • Posted on: 21 March 2018
  • By: addmean
Używanie części z drugiego obiegu najczęściej budzi w niektórych ludziach nieufność i świadomość, że jest to brak gwarancji bezpieczeństwa, ale są to jedynie złudzenia, bowiem odpowiednio wybrane części używane są w stanie zapewnić komfort jazdy jeszcze przez wiele kilometrów, nie grożąc przy tym utratą życia.
owiewki do motocykli


prędkość
Author: Seat, fot. Seat


Co ważne – części używane - (zobacz używane ciężarówki), szczególnie w motocyklach, dla wielu ich właścicieli są rzeczą całkowicie normalną, jednak na co dzień jest to temat tabu. Należy jednak mieć na uwadze granicę między oszczędnościami związanymi z kupnem elementów używanych a ryzykiem, gdyż niejednokrotnie jest ona bardzo cienka.


Części używane do motocykli zakupić można wręcz wszędzie – w każdej miejscowości dostępne są miejsca, gdzie w asortymencie znajdą się elementy z drugiego obiegu, tak samo jak i w Internecie, gdzie różnorodne sklepy skrywają w asortymencie różnorakie części. Należy jednak postawić przed sobą pytanie: dlaczego używane są obiektem zakupu? Otóż, głównym aspektem takowego wyboru są oszczędności w kosztach, będące dużą zachętą dla większości motocyklistów. Jedne z nich są małe, jednak inne to oszczędności rzędu nawet kilku tysięcy, na przykład w przypadku amortyzatorów zawieszenia lub ram. Kupując części używane - (sprawdź używane iveco) należy mieć na uwadze równocześnie, aby w trakcie zakupów dokładnie obejrzeć stan danej części oraz wiedzieć o niej jak najwięcej.


Podobnie zakupić można owiewki do motocykli, bowiem używane dostępne są w wielu punktach. Ich kształty i formy są różnorodne.
Charakteryzują się przede wszystkim zmniejszaniem oporu aerodynamicznego części wystających, co może je bardzo spowalniać. Owiewki są też zakładane na kierownicę, aby chronić motocyklistę oraz tworzyć warunki przybliżone do tunelu aerodynamicznego.