Efektywne sposoby na tuning aut osobowych

  • Posted on: 29 August 2018
  • By: addmean
Przeciętnemu zjadaczowi chleba tuning może kojarzyć się z samochodami z bardzo niskimi zawieszeniami, które ozdobione są w widowiskowe spojlery oraz wielkie obręcze kół. Tymczasem okazuje się, że środowisko tuningu jest dużo bardziej rozbudowane i oferuje naprawdę szeroki wachlarz przeróbek naszego pojazdu i to nie tylko jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny ale również parametry motoru napędowego i ogólne osiągi.


Doskonałym przykładem w tym temacie jest z całą pewnością cieszący się coraz większą popularnością chip tuning, a więc ulepszenie fabrycznego oprogramowania komputera samochodu, jaki jest przeznaczony do sterowania motorem pojazdu.


Ciche i szybkie napędy firmy Nice pozwalają sterować bramą bez wysiadania z samochodu.
Author: Nice
Source: Nice
Okazało się bowiem, że firmy produkujące auta pozostawiają niejednokrotnie jeszcze duży zapas w silnikach wytwarzanych aut. Fachowo przeprowadzony chip tuning daje nam możliwość wydobycia większej mocy jak również momentu obrotowego motoru napędowego, zachowując jednocześnie takie same parametry spalania (a nawet czasem osiągając dużo mniejszy poziom spalania paliwa). Wypada tutaj dodać niezmiernie istotny aspekt - chip tuning musi być przeprowadzony przez w wysoce wykwalifikowany warsztat samochodowy, który musi pochwalić się niezłym doświadczeniem w tym zakresie. Jeśli zabieg chip tuningu zostanie niewłaściwie przeprowadzony, może to grozić na przykład permanentnym uszkodzeniem silnika, co wiąże się rzecz jasna z sporymi kosztami naprawy.
auto po tuningu
Author: Automobile Italia
Source: http://www.flickr.com


Jeżeli chodzi o tuning, to dobra firma jest w stanie zająć się w tym zakresie niemalże każdym pojazdem, począwszy od małych aż po te największe wielkie auta terenowe czy też ciężarówki. Popularne staje się również przerabianie samochodów typu van - na przykład Volkswagen Sharan tuning daje naprawdę ciekawe efekty końcowe jeżeli chodzi o estetykę auta jak również i jego osiągi.