Drony opanowują świat i serca wszystkich sympatyków technologicznych gadżetów.

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Jakiś czas temu świat mediów i nowatorskich technologii opanowała jedna rzecz|Od kilkunastu miesięcy w świecie mediów i nowatorskich technologii panuje jedno słowo.
Mowa tu oczywiście o dronach, czyli o bezzałogowych aparatach latających, które mogą być używane do celów wojskowych albo cywilnych. W dzisiejszych czasach drony stanowią jeden z najpopularniejszych gadżetów technologicznych i doskonały pomysł na trafiony prezent dla małych i dużych miłośników techniki i wynalazków.


W sprzedaży dostępnych jest kilkanaście modeli dronów przeznaczonych dla cywilów, warto więc przed zakupem zaznajomić z ich plusami i minusami. Jednym z szeroko polecanych modeli jest na pewno dron Inspire 1 (przeczytaj szczegóły). Jego popularność niewzięła się znikąd. Urządzenie to wyposażone zostało w doskonałą kamerę, która pozwala na robienie doskonałych jakościowo zdjęć. Do innych zalet tego bezzagłogowca należy m.in. GPS, automatyczne startowanie i lądowanie, stabilizacja lotu, podwozie chowające się po starcie oraz możliwość obracania kamery o 360 stopni. Pomimo wysokiej ceny dron ten znalazł wielu zadowolonych użytkowników i całą masę fanów.


konsole
Author: Franklin Heijnen
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym modelem, który zdobył przychylność ludzi na całym świecie jest dron GoPro Karma (koniecznie zobacz na www.dronlandia.pl). Jest to pierwszy bezzałogowiec tej amerykańskiej firmy, która już od wielu lat towarzyszy sportowcom w nagrywaniu ich zmagań. Zestaw GoPro Karma składa się z drona Karma, kamery GoPro, kontrolera z ekranem LCD, gimbala i praktycznego etui. Wielką zaletą produktu marki GoPro jest bezsprzecznie jego mobilność.
GoPro od lat tworzy produkty dla osób lubujących się w sportach ekstremalnych i wyjazdach w najdziksze rejony świata. Nic zatem dziwnego, że projektując swoje artykuły, skupia się na łatwości transportu i funkcjonalności.