Doznałeś kontuzji? Wypróbuj najlepszą terapię na różne urazy

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Mawia się, iż nawet w raju nieszczęścia uwielbiają chodzić po ludziach. Spędzamy czas w wyjątkowym kurorcie, jest faktycznie jak w raju, gdyż pogoda jest cudowna i warunki zakwaterowania także są wspaniałe. Najlepsze są jednakowoż rozrywki, gry, spędzanie czasu na plaży, a później kąpiel w perfekcyjnie przezroczystej wodzie.
doktor ikona
Author: flickr.com
Source: flickr.com
Nieszczęście jednakże skrywa się za rogiem, chodzi za nami, zaciera ręce i czeka na moment, w jakiej przeprowadzi na nas atak. Jeszcze nie teraz, jeszcze nie dziś, ale w końcu dezorganizuje nam urlop. Zamiast dalej przyjemnie spędzać czas na urlopie jesteśmy zmuszeni prędzej wrócić do kraju i zacząć naprawiać to, co zostało nam zepsute.Czeka Cię żmudna i długa rehabilitacja (zobacz istotnie tutaj rehafit.org/), niestety tak, ale na szczęście jest sposób na szybką i działającą terapię. Odpowiedzią jest terapia u dr Paradowskiego. Czynniki wzrostu to po prostu białka, stymulują one procesy naprawcze i regeneracyjne tkanek po uszkodzeniu. Największa ich ilość znajduje się w ziarnistościach płytek krwi, to stamtąd właśnie uwalniane są czynniki w odpowiedzi na uszkodzenie tkanek podczas procesu krzepnięcia krwi. Dzięki wpływowi czynników wzrostu stymulowana jest migracja komórek w miejsce kontuzji, tam następuje namnażanie i różnicowanie.

Kule ortopedyczne
Source: www.foter.com
Już od co najmniej kilku lat czynniki wzrostu są używane w różnych działach medycyny, najczęściej do efektywnej i niezawodnej stymulacji gojenia tkanek. Bardzo obiecująco sobie radzą w ortopedii, gdzie stosuje się je do przyspieszenia zrostu kostnego i gojenia tkanek miękkich (mięśnie, ścięgna). Czynniki wzrostu to uniwersalny lek - kliknij -, jaki pozwala na wyleczenie każdego schorzenia ortopedycznego, ale pole stosowania tego typu metody wykracza daleko poza jedną specjalizację. W warunkach operacyjnych można stosować czynniki wzrostu dla działania, które wspomaga leczenie stawów rzekomych kości czy na przykład w rekonstrukcjach więzadeł w kolanie. W największej jednakowoż ilości przypadków stosuje się terapię czynnikami wzrostu w ambulatoryjnym leczeniu zmian zwyrodnieniowych.

Dość istotny odnotowania jest fakt, iż z racji, że podczas terapii czynnikami wzrostu mamy do czynienia jedynie z własną krwią, nie istnieje ryzyko chorób wirusowych. Jest jednakże wada – bolesność podania. Kilka dni po podaniu, wielu pacjentów czuje dolegliwości bólowe w miejscu kontuzji. Co ważne, niektóre leki przeciwbólowe mogą zniszczyć skuteczność działania czynników wzrostu, trzeba tak więc każdy dawkowany lek skonsultować ze specjalistą. W przeciwnym razie cała terapia może się nie udać - przeczytaj również .