Dobra Dieta i codzienny ruch: zobacz sprawdzone sposoby na idealne ciało i nieskazitelne zdrowie.

  • Posted on: 21 September 2018
  • By: addmean
Zazwyczaj kiedy ktoś spyta nas, czy mamy ochotę być zdrowi i piękni, odpowiadamy: „jasne, że tak!”. Ale kiedy zostanie przedstawione drugie pytanie: co robimy, aby takimi się stać – często zalega nieprzenikniona cisza...


sport to zdrowie
Author: Leo-setä
Source: http://www.flickr.com
Co należy zrobić, by posiadać zadbane ciało i dobre zdrowie?

Mówi się, iż człowiek jest tym, co je. Sporo prawdy ma w sobie to powiedzenie.Jedzenie, które cały czas przyjmujemy może odżywiać nasze ciało, dodawać mu witalności lub wręcz odwrotnie: przyczyniać się do rozwoju stanów chorobowych i wyniszczać nasz organizm.

Co rujnuje, a co buduje nasze zdrowie (polecamy www.elementzdrowia.pl)?

Odpowiednia dieta jest podstawą naszego dobrego samopoczucia. Pamiętajmy, że powinniśmy jeść niemało jarzyn i owoców. Z warzyw niesamowicie korzystne dla naszego |zdrowia są: ogórki, szpinak, rukola, brokuł oraz roszponka. Doskonale odkwaszają organizm. Dzięki ich właściwościom jesteśmy w mniejszym stopniu narażeni na intensyfikację stanów zapalnych, powstanie komórek rakowych, niebezpiecznych zmian skórnych, unikniemy także problemów związanych z otyłością. Pośród odkwaszających owoców na pierwszym planie jest cytryna. By zachować młody wygląd i uchronić zdrowie musimy codziennie rano wypić szklankę wody z cytryną. To naprawdę przynosi rezultaty!

A co należy wyeliminować z naszego menu?

Pierwszy na liście terminatorów doskonałego samopoczucia jest cukier. Cukier zakwasza nasz organizm, przyczynia się do powstawania stanów zapalnych, rozrostu chorobowych komórek rakowych, otyłości, cukrzycy jak również chronicznego zmęczenia. Do pokarmów silnie zakwaszających zaliczają się też: biała mąka, biały ryż, żółty ser a także kawa. Aby zachować dobre zdrowie (https://www.smartrain.pl/zdrowie-1) musimy unikać tych produktów albo przynajmniej znacznie ograniczyć ich spożywanie. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj: ciekawy artykuł.


Ruch to zdrowie!

dieta i sport
Author: iStock
Source: iStock
Jednak odpowiednia dieta to nie wszystko. Jednako istotny jest regularny ruch. Aby nasze ciało było przez długi czas młode i atrakcyjne musimy podnieść się z kanapy, wyłączyć telewizor i zacząć systematycznie ćwiczyć. Na naszą kondycję wspaniale wpłynie jazda na rowerze, jogging, wizyta w pływalni czy nawet zwykłe przysiady, robione zaraz po wstaniu. Jeżeli sami nie jesteśmy mocno zdeterminowani, by codziennie praktykować dowolną aktywność fizyczną – spotkajmy się ze znajomymi na wspólne bieganie, granie w siatkówkę albo piłkę nożną. Pamiętajmy, że to, czy będziemy posiadać doskonałe zdrowie i idealne ciało jest uzależnione tylko od naszych chęci!