Do jakich celów używane są drony? Czego na ten temat jeszcze nie wiemy?

  • Posted on: 21 August 2018
  • By: addmean
O dronach zapewne słyszał już prawie każdy. Jest o nich dosyć głośno ostatnimi czasy. Nie tylko w naszym kraju, lecz również na świecie. Używa się ich do coraz większej liczby zadań. Weszły na rynki światowe przebojem i od tego czasu święcą tryumfy. Przyszłość jak też plany na wykorzystywanie tych urządzeń są wielkie i na pewno jeszcze będziemy słyszeć o nich wiele razy. Zatem gdzie są one popularne oraz do czego są one używane?

koncert nakręcony dronem
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
O wykorzystaniu takich urządzeń do fotografowania oraz filmowania pewnie nie trzeba nikomu mówić. Do takich celów w Polsce wykorzystywany jest między innymi dron Phantom, sprawdź szczegóły: . Jest to tylko jedno z całej masy zastosowań, o jakich chyba słyszeli już wszyscy. Świadczy o tym zapewne ilość firm świadczących usługi w zakresie takiej fotografii. Natomiast zapewne o zastosowaniu dronów w geodezji, fotogrametrii czy meteorologii nie słyszeliśmy zbyt wiele. Może dlatego, że w naszym kraju nie jest to za bardzo popularne. Jednak na przykład dron, jaki zrobili Amerykanie dla NASA pomaga w tropienia huraganów. Jest to jednak urządzenie, jakie posiada znacznie większe rozmiary od tych standardowych. Długość skrzydeł to około 35 metrów z tego powodu jest on raczej pod względem wymiarów zbliżony do zwykłego samolotu.

Niektóre z modeli dronów na świecie są wykorzystywane w akcjach ratunkowych. Są przydatne tym bardziej w nocy kiedy możemy zamocować na nich kamerę termowizyjną. Są w stanie zbadać szybciej dany obszar aniżeli ekipa ratunkowa co jest szczególnie ważne choćby zimą gdy czas ma ogromne znaczenie. Gdy mowa o ratownictwie należy wspomnieć o dronie, który został stworzony w Niemczech oraz pozwala w szybkim czasie dostarczyć defibrylator do osoby poszkodowanej w wypadku albo kogoś kto dostał zawału. Można w ten sposób uratować życie dużej ilości osób.

Więcej typów kopterów zobaczysz pod adresem: .

dron 3DR SOLO
Author: Christopher Michel
Source: http://www.flickr.com
Bardzo istotne zastosowanie mają takie urządzenia w świecie nauki. Pokazuje to chociażby użycie ich do badań archeologicznych. W państwach, gdzie dobowe różnice temperatur są dość duże, jak choćby w Arabii Saudyjskiej, można z pomocą kamery termowizyjnej odkryć stare budowle i kamienne struktury będące pod ziemią. Jest tak bo pozostałości te nagrzane mocno w ciągu dnia schładzają się o wiele wolniej aniżeli gleba. Dlatego po zmroku kiedy temperatura obniża się, są one widoczne dla kamery jako cieplejsze plamy. W oceanografii natomiast wykorzystuje się innego typu drony, które poruszają się w wodzie. Tak, zapewne nie wszyscy wiedzą, iż takie urządzenia także są dronami. Mogą one przeszukiwać głębiny morskie i odkrywać nieznane miejsca jak i stworzenia. drony - http://camonboard.pl -