Czym tak naprawdę jest Toll Collect? Kiedy jest używane takie rozwiązanie? Jak je wykorzystać?

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Właściciele aut wiedzą o tym doskonale - ubezpieczenia komunikacyjne są ważne, kiedy ma się własny pojazd. Nieprzestrzeganie tego może skończyć się poważnymi konsekwencjami. Takie ubezpieczenie ma dużo zalet, gdyż w czasie wypadku nie będziemy płacić z własnej kieszeni za naprawienie auta, lecz koszty pokryje firma, w której się ubezpieczamy.

TIR
Author: Colby Stopa
Source: http://www.flickr.com
To oczywiście z naszych składek, jednak składki mają to do siebie, iż płaci się je ratalnie, dlatego nie jest to dla nas tak duże obciążenie, gdy je płacimy. Pomyślmy, ile pieniędzy musielibyśmy szykować bez polisy.

Kliknij w źródło: http://grupadbk.com/ubezpieczenia/

Z tematem cyklicznych opłat za pojazd wiąże się też jeszcze inna sprawa. Chodzi o opłaty drogowe. To się tyczy wszystkich pojazdów, ale w przypadku tych ciężarowych sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana. W tej sytuacji ważny jest bardzo często montaż Toll Collect. Opracowany w taki sposób system pobierania myta potrafi obliczyć i pobrać odpowiednie opłaty za poruszanie się po drogach. Działa to zupełnie inaczej aniżeli w systemach polegających na zakupienie winiet samochodowych. Obecny też system free-flow, który opiera się na technologii satelitarnej sprawi do tego, że podczas poboru myta ruch drogowy nie będzie spowolniony.

Inaczej też aniżeli w sytuacji normalnych bramek do poboru opłat za korzystanie z dróg system Toll Collect nie powoduje ograniczenia prędkości czy zatrzymywania samochodów. Nie wymaga również poruszania się samochodów po ściśle określonych pasmach drogi. Jak z tego korzystać?

Najłatwiejszym sposobem korzystania z takiego poboru opłat drogowych jest zakupienie specjalnego urządzenia pokładowego. Ta mała maszyna bierze na siebie całe liczenie oraz księgowanie należności za przejazdy. Na początku trzeba zarejestrować firmę oraz auta w systemie Toll Collect.

Dla każdego auta ciężarowego przychodzi mailowe potwierdzenie, a następnie również standardowo pocztą. Gdy dane samochodu są prawidłowe, trzeba uzgodnić z autoryzowanym partnerem serwisowym termin zamontowania takiego urządzenia. Przez to taka procedura będzie odbywała się w jak najlepszym porządku.