Czym jest oraz do czego posługuje popularna ze Skandynawii lampa antydepresyjna?

  • Posted on: 14 October 2018
  • By: addmean
Jeśli jesteś personą, jaka cierpi na depresję, jest ciągle apatyczna i zmęczona, nie przejmuj się. Czy wiesz, że jest taka piosenka pt. Uśmiechnij się. Jest ona bardzo optymistyczna i bezdyskusyjnie poprawi Ci humor.


A jeżeli tak się nie wydarzy, to jest jeszcze jedno rozwiązanie.
Wielokrotnie używana w takich wypadkach w Skandynawii jest tzw. lampa depresja. W tamtejszych krajach utrzymuje się stosunkowo mały dostęp do światła słonecznego, co wywołuje takowe akurat objawy (Ilumina - oferty lamp depresyjnych). Taka lampa depresja, w przeciwieństwie od lampy ze zwykłą żarówką, świeci bardzo jaskrawym światłem, czym imituje oczywiście światło dzienne, jakiego niedostatek wpływa akurat na nasze samopoczucie. Co prawda Polska to nie Szwecja, wszakże warunki, które mamy w Polsce w zimie są bardzo analogiczne do tych, które na co dzień spotykają naszych północnych znajomych. Kuracja za pomocą lampy depresja jest tak skuteczna, iż powstała cała branża rehabilitacji przy użyciu takiej właśnie metody Nazywana jest ona jako światłoterapia albo fototerapia. Analogicznie jak wspomniana technika, sama lampa także ma odmienne określenia.


sklep - landszaft
Author: Sascha Kohlmann
Source: http://www.flickr.com


Takowym synonimem nazwy lampa > znacznie informacji cyfrowe.pl depresja jest fraza lampa antydepresyjna. Naturalnie jak najbardziej można stosować te określenia zamiennie. Sama lampa antydepresyjna nie jest szczególnie kosztowna, kosztuje nawet około 200-300 zł.


Dla co poniektórych ludzi ciekawą nowinką może być, że lampa antydepresyjna jest wyrobem medycznym w rozumieniu stosownej ustawy, pełni wymagania Dyrektywy 93/42/EEC i jest wpisana do Ewidencji Wyrobów Medycznych. A jakie zyski niesie lampa antydepresyjna? Jak sama nazwa wskazuje, skutkiem jej działania jest ulepszenie samopoczucia.