Czy znajdziemy jeszcze telefony komórkowe?

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Rozpoczęło się niewinnie, od pokaźnych rozmiarów „cegłówek” noszonych przy uchu przez panów ubranych w garnitury. Byli oni odziani w dość modne, jak na tamten okres, stroje, a wygląd ich miał wskazywać na wyższy status. Kilka lat później było jeszcze lepiej, garnitury były ładniejsze, bardziej skrojone na miarę, a telefony komórkowe bardziej zgrabne i nie tak duże jak pierwsze modele. Skoro bowiem na samym początku, gdy „komórki” się pojawiły i warto było się z nimi zaprezentować, to następnie nikt już na to nie zwracał uwagi. Najpopularniejszy stawal się za to jak najmniejszy wygląd.
Stare telefony kontra nowoczesne smartfony
Author: Clemens v. Vogelsang
Source: http://www.flickr.com
Oj, żmudną drogę przeszliśmy, od kiedy zachwycaliśmy się wielkimi, przenośnymi i brzydkimi telefonami komórkowymi, aż do teraz, gdy w cenie są urządzenia, jakie mają posiadać wszystkie funkcje. Popatrzmy na przykład na specyfikację sony xperia t3. Aparat fotograficzny, obsługiwane formaty video, czytnik rss, hotspot wifi, miejsce na kartę microSD, gps…Musimy jednak potwierdzić, iż te wymienione przykłady to przeważnie norma, gdyż coraz większa ilość smartfonów jest wyposażonych w tego typu ulepszenia. Obecnie pojawiają się nowatorskie rozwiązania, a prawdziwą furorę robią aplikacje. Można powiedzieć, że aplikacje dzisiaj są taką rewolucją, jak pojawienie się Internetu w epoce analogowej.

Gdyby przyrównać wiekowy telefon komórkowy i telefon nowoczesnej generacji – smatfon, to tak jak gdyby zestawić telegazetę z najlepszym internetowym serwisem. A to porównanie nie wyczerpuje tematu, ponieważ technologia jest coraz bardziej zaawansowana, więc i najbardziej nowatorskie modele odznaczają się niezwykłymi funkcjami, jak np. statystyki smartfona sony xperia z2a.

Nowoczesne telefony
Author: GoMobi.pl
Source: http://gomobi.pl
Należy przyznać, że najbardziej znacznym krokiem naprzód, jeśli mówimy o najnowocześniejszych rozwiązaniach, nie jest nowatorski rodzaj telefonu, pięknie wykończony, lekki, ważniejsze są coraz to zaawansowane aplikacje. Poruszałem już ten temat wcześniej, lecz warto o tym mówić za każdym razem, bo rynek jest coraz bardziej głodny nowych aplikacji. Można przypuszczać, że pod tym względem nie ma przesytu, rynek może przygarnąć jeszcze sporo inicjatyw, które rozszerzają tę dziedzinę.

Wiadomo, czas pokaże, w jaką stronę to wszystko zmierza, nam pozostaje wiara, że rozwój nowych technologii nie zastąpi człowieka i że zawsze człowiek bardziej ważny od przycisków i powiadomień. W końcu technologia ma nam pomagać, a nie nas zastępować.