Czemu siłownie oraz fitness-kluby cieszą się taką popularnością, jak najlepiej rozpocząć ćwiczenia.

  • Posted on: 2 February 2018
  • By: addmean
W ostatnim czasie otwieranych jest coraz więcej siłowni i klubów fitness. Wprawdzie daleko nam jeszcze do krajów zachodnich, w których duża część mieszkańców regularnie uprawia sport, ale wszystko kieruje się w dobrą stronę. Ludzie zaczynają sobie zdawać z tego, że o formę fizyczną oraz zdrowie należy odpowiednio dbać, a najlepsza będzie do tego aktywność sportowa.
Oprócz tego regularne wizyty na siłowni poprawiają sylwetkę, zwiększając także wytrzymałość i siłę. Szczególnie początek wiosny to czas, kiedy wszystkie siłownie zaczynają się wypełniać bardzo dużą liczbą ćwiczących, którzy chcą zdążyć z poprawą swojego wyglądu przed nadejściem lata. Nawet i to jest dobrym objawem, choć najlepszą opcją byłoby uczęszczanie systematycznie przez cały rok do klubu.
siłownia
Author: Koen Roumen
Source: http://www.flickr.com
Niektóre osoby obawiają się nieco odwiedzenia siłowni, tłumacząc to w taki sposób, że nie będą wiedziały co i jak robić. Rzeczywiście za pierwszym razem ilość dostępnego sprzętu może być przerażająca, lecz bardzo szybko można połapać się w tym wszystkim. Przede wszystkim powinno się samemu zdobyć podstawowe informacje o tym, jak rzeźbić brzuch - odsyłam do tej strony, zbudować masę mięśniową czy walczyć ze zbędnymi kilogramami. Taka wiedza jest dostępna powszechnie w internecie, i bez żadnego problemu można będzie znaleźć wszystkie informacje, jakich się będzie potrzebować.Na każdej siłowni można też znaleźć trenera, jaki w razie konieczności może pokazać jak właściwie robić dane ćwiczenia i doradzi w całościowym treningu. Coraz częściej kluby proponują też treningi na wprowadzenie, w czasie których będzie można poznać dostępny na siłowni sprzęt oraz sporządzić wstępny plan trenowania. Warto z takiej możliwości skorzystać, bo pomoc doświadczonej osoby ma duże znaczenie. Uczęszczanie na siłownię może się wydawać dość bezpieczne, lecz przez nieumiejętne ćwiczenia łatwo nabawić się poważnego urazu. Dlatego też nie należy się od razu po przebraniu rzucać na jakieś ćwiczenie maszynami i stosować na nich duże obciążenia. Zdecydowanie lepszym wyjściem będzie rozpoczęcie od samych podstaw i przez miesiąc lub dwa postawienie na to, żeby odpowiednio wzmocnić ścięgna i mięśnie oraz przystosować je do bardziej intensywnej pracy.
Po okresie przygotowawczym można przystąpić do realizacji swoich zamierzeń, czyli przygotować dobry plan treningowy. Tu też warto skorzystać z pomocy trenerów, w wielu siłowniach koszt opracowania takiego treningu nie przekracza stu złotych, a można będzie dzięki niemu uzyskać znacznie szybsze postępy. W czasie chodzenia na siłownię trzeba tylko pamiętać, że istotna jest systematyczna praca, bez niej na pewno nie uda się osiągnąć zamierzonych celów.