Co tak prawdziwie jest w produktach dla zwierząt?

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Żywienie twojego kota lub psa jest niesamowicie ważne. Dobór odpowiedniej diety musisz za każdym razem konsultować z zwierzęcym dietetykiem. Musi on wziąć pod lupę ”parametry” twojego przyjaciel – przede wszystkim wiek, płeć, kastrację oraz ogólną kondycję. To bezdyskusyjne, że zwierzęta dojrzałe muszą być inaczej odżywiane, niż szczeniaki, a sterylizowany kot inaczej, niż ten bez zabiegu.
Karmy suche dla kotów (karmy suche dla kotów kupuję tutaj) – trzon diety twojego przyjaciela. Zawsze studiuj plakietki –ważna jest obecność mięsa (dobrej jakości) oraz mikroelementów (z owoców, zboża albo warzyw). Takie karmy powinny zawierać także taurynę – cenny aminokwas, który wspomaga serduszko twojego futerkowca.

Karmy mokre dla kotów – uznaj je jako dodatek do menu. Najczęśniej stają się cennym ratunkiem w wypadku czworonogów, które bardzo różnie podchodzą do jedzenia. Tutaj wskazówki selekcji brzmią podobnie, co w przypadku karmy suchej. Wybieraj jak najbogatszą obecność mięsa oraz witamin. Pamiętaj! Wykastrowane koty nie powinny otrzymywać zbyt wiele karmy mokrej z zawartością ryb.

Karmy suche dla psów - tu jest przeciwnie, niż w żywieniu kota. Sucha karma musi stać się dla pupila urozmaiceniem, a nie podstawą meny. Bierze się to ze składu jedzenia.[Karmy mokre dla psów – zasadnicza jest tu obecność elementów pochodzenia zwierzęcego, które są najmocniej absorbowane przez układ pokarmowy twojego czworonoga. Więc dobrze obejrzyj etykietę upewniając się, czy nie ma tam za dużo elementów w postaci na przykład soi. Patrząc na mikro i makroelementy, ważne są: - l-karnityna, błonnik, tran oraz glukozamina.

Karmy weterynaryjne dla psów – nakazywane przez lekarza. Lecznicze jadłospisy są zalecane w przypadku wysterylizowanych kotów, czworonogów z nadwagę i w wielu innych sytuacjach.

Karmy weterynaryjne dla kotów – analogicznie, jak w kwestii karm weterynaryjnych dla psów. Podaję przykład: wykastrowany kocurek musi otrzymywać konkretną karmę, która nie będzie źle wpływać na układ moczowy. Wysterylizowana suczka także powinna być karmiona inaczej, generalnie z uwagi na sporą tendencję do tycia.