Co robić w Grecji?

  • Posted on: 30 August 2018
  • By: addmean
Pobyt w Grecji wiąże się głównie ze słoneczkiem, białym piaskiem i morzem. Warto tymczasem pamiętać, że są tutaj także przecudowne góry oraz kusząca obfitością przyroda, a tym samym doskonałe warunki, żeby zażyć trochę ruchu. Na pewno wyjdzie nam to na dobre. Mogą być to górskie ekskursje, ale także żeglowanie.

Grecja
Author: Jaume Escofet
Source: http://www.flickr.com
W całej Europie nie ma zapewne lepszego miejsca do praktykowana sportów wodnych aniżeli Grecja, a szczególnie jej wyspiarska strefa. Doskonała słoneczna pogoda, cieplutkie i niczym niczym nie ograniczone wody z bezproblemowym dostępem do plaż jak też silny wiatr - to idealne warunki dla każdego miłośnika wodnego szaleństwa.

Największą wziętością cieszą się kitesurfing (kliknij http://surferownia.pl/oboz-8-12lat/) oraz windsurfing. Poniektóre ośrodki na wyspach uczęszczane są wyłącznie po to, aby rozpocząć w nich naukę albo szlifować swoje zdolności w owej dyscyplinie. Najbardziej popularne szkoły posiadają siedziby na przylądku Prasonisi i w mieście Vasiliki. Coraz to nagminniej można trafić do ośrodka kierowanego przez Polaków uznawanych nawiasem mówiąc w Grecji za doskonałych instruktorów.

Żeby rozpocząć przygodę z chwytaniem wiatru w żagle, nie trzeba jednakże jechać od razu do jednego z tych sławnych miejsc. Starczy znaleźć cichą zatokę z łagodną bryzą od morza. Na pewno będzie można tam tanio wypożyczyć sprzęt i skorzystać z profesjonalnej porady - sprawdź.

Sprytnym pomysłem na urlop z wodną przygodą jest także oglądanie wysp dzięki charterowi żaglówek. Przynosi on istotnie niczym nieograniczone opcje, uzależnione jedynie grubością portmonetki a także naszymi umiejętnościami. Z wieloma jednostkami można umówić się na zdanie łodzi w całkiem innym miejscu niż port zaokrętowania, to ogromnie wygodne. Najodpowiedniejsze okoliczności panują wiosną lub jesienią. Latem ceny są wysokie, zaś silny i porywisty wiatr wymaga dużego doświadczenia.


Jeśli masz ochotę żeglować w Grecji nie czekaj, napisz w przeglądarkę wyrażenie: Grecja wczasy bądź last minute all inclusive, a otrzymasz mnóstwo wyników!

Jeżeli jednak żeglowanie z rozmaitych przyczyn nie jest naszą dziedziną, można skorzystać z rejsu miejscowym promem jakich wypływają w tamtym miejscu setki. Będzie szansa na odbycie romantycznej wycieczki oraz ujrzenia otwartego morza.