Co przydałoby się dowiedzieć się odnośnie zakupienia opon do ciężarówki?

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Oczywistym jest, że na warunki bezpiecznej jazdy wpływ mają różne czynniki, w tym jednym z najważniejszych jest właściwe ogumienie. Wielu kierowców lekceważy niestety tą kwestię i zapomina o dobraniu odpowiednich opon do auta i pory roku.

Opony w samochodzie są bardzo ważnym elementem, decydującym o komforcie jazdy i bezpieczeństwie – prędkość hamowania auta zależy właśnie między innymi od stosownego ogumienia.
opony
Author: SenseiAlan
Source: http://www.flickr.com
Obecnie nie powinniśmy mieć kłopotów z dopasowaniem najlepszej opony do naszego samochodu, nie tylko ze względu na szeroki wybór opon oferowanych w sprzedaży, ale również z tego powodu, że opony do samochodów osobowych, tak samo jak opony ciężarowe (kontynuuj czytanie) muszą mieć zamieszczoną odpowiednią etykietę, co ma na celu wzrost bezpieczeństwa na drodze oraz zmniejszenie zużycia paliwa.

Zgodnie z ustawą kierowca nie ma obowiązku wymieniać opon z letnich na zimowe, jednak racjonalnie rzecz biorąc wydaje się to być sensownym rozwiązaniem. Zaleca się, aby opony były zmieniane na zimowe, gdy temperatura spadnie poniżej siedem stopni C i gdy głębokość bieżnika będzie wynosić poniżej 4 mm. Nie powinno się też robić tak, że wymieniamy na zimowe tylko 2 koła, a pozostałe dwa zostawimy z oponami letnimi – na pewno nie przyniesie to ani komfortu, ani bezpieczeństwa w momencie jazdy.

Jeśli chodzi o opony istotne są nie tylko ich prawidłowe wymiary i bieżnik, ale również odpowiednie ciśnienie w kołach. Można pokusić się o samodzielne sprawdzenie wszystkich tych elementów, ale zaleca się co kilka miesięcy kontrolę w profesjonalnym warsztacie samochodowym, gdzie szczegółowo sprawdzony zostanie stan techniczny ogumienia.Zanim dokonamy zakupu odpowiednich opon warto zweryfikować ofertę przynajmniej kilku sklepów, bowiem można natknąć się na znaczne różnice w cenie. Rzecz jasna tanio można zamówić opony w internecie, zwłaszcza, że są one zwykle w tego rodzaju sklepach odpowiednio posegregowane uwzględniając wszystkie główne kryteria doboru opony do samochodu. Najczęściej też sklepy internetowe dokładnie opisują właściwości opon. Szczególnie właściciele pojazdów ciężarowych powinni z tego korzystać - dzięki dokładnej charakterystyce opon będą mogli przekonać się, które opony umieszcza się na oś napędową, które zapewniają mniejsze zużycie bieżnika i dłuższe przebiegi opon itd.