Co prezentują obecnie drony, wykaz najbardziej popularnych ich typów jakie są dostępne w sklepach.

  • Posted on: 8 September 2018
  • By: addmean
Drony od kilku lat przebojem wdarły się w nasze życie. Wcześniej urządzenia takie były wykorzystywane najczęściej wojsko, a jak to z wojskowymi technologiami jest, ich koszty nie należały do najniższych. A obecnie od kilku lat bez żadnego problemu można kupić w sklepach latające urządzenia, kosztujące od kilkudziesięciu złotych do ponad kilkunastu tysięcy.

Pierwsze wymienione drony dji mavic 2 pro - strona
dron
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com
to po prostu zabawki, choć i nimi da się latać całkiem przyjemnie. Za to drony - akcesoria gopro 4 - z górnej półki to profesjonalne urządzenia, które potrafią niekiedy udźwignąć kilka kilogramów i mające możliwość latania przez długi okres czasu. Za kwotę około tysiąca złotych nabyć już można całkiem przyzwoitego drona, który może służyć nie tylko w formie zabawki, lecz również sprawdzi się na przykład przy robieniu zdjęć czy filmowaniu. Drony za cenę powyżej trzech tysięcy pozwolą już na to, aby nie tylko podnieść kamerę lub aparat, lecz również sterować nimi całkowicie niezależnie od samej maszyny latającej. Możliwości takie są bardzo przydatnej, jeśli będzie się na przykład chciało kręcić coś z powietrza. Właśnie w tym przedziale cen znajduje się bardzo zaawansowany technologicznie DJI Dron Phantom 3 Advanced. Wyposażony on jest w cztery silniki, więc jest zaliczany do rodziny quadocopterów. Waga jego wynosi ponad kilogram, przez co może swobodnie unieść zaawansowany nawet aparat czy kamerę
dron z kamerą
Author: Peter Linehan
Source: http://www.flickr.com
.Drony z tej rodziny mają dość zaawansowane możliwości sterujące, dzięki lokalizatorowi GPS pozwalają na bardzo dokładnie ustalenie położenia drona, a co za tym idzie zapewniają duże bezpieczeństwo i sterowanie parametrami lotu. Jeszcze wyższy przedział cenowy, lecz również dużo większe możliwości prezentuje 3DR Dron Solo. Jego cena na dzień dzisiejszy oscyluje w okolicach 7 tysięcy złotych, przeznaczony jest on przede wszystkim do wydajnego filmowania. Urządzenie to posiada w pełni programowalny gimbal, z jednoczesnym bardzo intuicyjnym, prostym sterowaniem. Dedykowany jest dla użytkowników, którzy będą chcieli skupić się na tym, aby wykonać ujęcie w najlepszej jakości, a nie na kierowaniu samą maszyną.