Co powinniśmy mieć w wozie?

  • Posted on: 11 January 2018
  • By: addmean
Wielu kierowców ma problem z przytoczeniem wszystkich sprzętów, które stanowią konieczne wyposażenie samochodu.


Okazuje się, iż lista rzeczy, które powinniśmy wozić w czterokołowcu, wcale nie będzie długa.
Trójkąt ostrzegawczy oraz gaśnica - to wyłączny sprzęt, jaki obowiązkowo powinien znajdować się w każdym samochodzie jeżdżącym po polskich drogach. Minimalna pojemność gaśnicy wynosi jeden kilogram, aczkolwiek powinna mieć ona także homologację i aktualne techniczne badania, jakie powinniśmy co roku odświeżać. Jeśli chodzi o trójkąt ostrzegawczy, to również trzeba zatroszczyć się o jego homologację. Miejmy na względzie także, aby w razie awarii postawić go na szosie w odległości 30-50 m poza zabudowanym terenem, lub 100 m na drodze ekspresowej lub autostradzie. W przeciwnym wypadku grozi nam kara w wysokości 150 zł.


pojazd - obrazeczek
Author: włodi
Source: http://www.flickr.com


Jak to jest z samochodową apteczką? Okazuje się, iż samochodowa apteczka w ogóle nie jest obowiązkowym wyposażeniem czterokołowca. Policjanci podkreślają jednak, iż warto wyposażyć się w tenże sprzęt, albowiem może on przydać się nam w najmniej przewidywanych sytuacjach. Oprócz samochodowej apteczki, nieobowiązkowe są również: lina holownicza, hak (serwis) holowniczy, zapasowe żarówki, odblaskowa kamizelka, koło zapasowe wraz z podnośnikiem a także kluczem do kół. Każdy z owych przedmiotów warto jednakże posiadać przy sobie, jako że może być przydatny w awaryjnej sytuacji.
Powinniśmy także mieć przy sobie w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy, jaką możesz zakupić na stacjach benzynowych czy też wydrukować z internetu. Tak zaopatrzony możesz śmiało wyjechać w podróż bez obaw o bezpieczeństwo własne i pasażerów.