Chiptuning - a więc, kolejny tekst pochodzący z cyklu "z czym to coś się konsumuje?"

  • Posted on: 17 January 2018
  • By: addmean
Rozmyślasz nad tym, w jaki sposób ulepszyć własne auto? Zdaje Tobie się, że nie wykorzystujesz całego potencjału, jaki w sobie ma? Jeżeli tak, to doskonale dobrałeś temacik do odczytania! Wewnątrz naszym pisanym dzisiaj artykule po opowiadamy Tobie o najwspanialszym sposobie na tak nazywane "podrasowanie", auta, czyli wspaniale znany mechanikom Chiptuning! Pierwszy raz słyszysz to słówko? A więc odczytaj nasz felieton, aby dowiedzieć się o nim jak najbardziej dużo!


Wspomniany w temacie a także wstępie Chiptuning, a dokładniej: "Chip Tuning", to najlepsze rozwiązanie z sytuacji, gdy zdaje nam się, iż posiadamy samochód - określmy go słowami: "super łał" - a jego silnik jest słaby jak niemowlę oraz porusza się z prędkością żółwia, który to próbuje przebyć góreczkę za góreczką.
samochodu
Author: Rubbermaid Products
Source: http://www.flickr.com/photos/rubbermaid/2949398650/


Tego typu "wada" silniczka, nie jest spowodowana marką, czy też modelowi konkretnego auteczka, tylko w rzeczywistości jest "wadą", którą to z pełną premedytacją przekazuje naszym osobom producent wraz z kupnem samochodziku. Tak naprawdę, każdy silniczek kryje wewnątrz siebie przeogromny potencjał, który zostaje "niwelowany" poprzez własnego producenta. Z jakiego powodu? Postaramy się na tę rzecz odpowiedzieć. Pierwszą rzeczą, która powoduje wspomniane "osłabienie" mocy silnika auta, jest to, że napomknięty producent zostawia pewnego rodzaju margines błędu, w razie gdyby eksploatacja auta była niewłaściwa.
Następny powód to to, iż w Europie cena auta bywa uzależniona od mocy wspomnianego silniczka, a także po trzecie - Tak zwana "Strategia fabrycznych ograniczeń", która to pozwala dokładnie na stopniowe zwiększanie parametrów silniczka, bez zmian mechanicznych w silniku.