Chcesz zakupić auto? Spróbuj poza granicami!

  • Posted on: 22 June 2018
  • By: addmean
Mało kogo w dzisiejszych czasach stać na to, żeby pozwolić sobie na zakup samochodu prosto z salonu. Z tego powodu przeważnie korzystamy z propozycji z drugiej reki, nabywając zużyte pojazdy. Pewnie, że wiąże się to z konkretnym niebezpieczeństwem, bowiem ewidencja przebiegu pojazdu może zostać oszukana, lub podatek vat ma szansę przewyższyć wartość nabytego produktu.


Lecz należy
samochód sportowy
Author: David Hurt
Source: http://www.flickr.com
poważnie się pogłowić nad sprowadzeniem auta z zachodu a precyzyjnie z Niemiec. Jeśli znajdziemy jakiegoś rzetelnego pośrednika, możemy dostać pojazd w niezwykle atrakcyjnym stanie za nieduże sumy.
Niemcy mają zupełnie odmienną kulturę eksploatowania wehikułów niż Polacy. Mają oni o wiele lepsze jezdnie, dlatego samochody tak prędko nie niszczeją. Poza tym, mają zazwyczaj dwa pojazdy na rodzinę, stad też ewidencja przebiegu pojazdu (zobacz: wzór ewidencji przebiegu pojazdu) jest w sytuacji ich maszyn niezwykle atrakcyjna w stosunku do wieku auta. Oczywiście, jeśli chcemy nabyć samochód z Niemiec musimy liczyć się z uiszczeniem Vat UE, który jest nierzadko większy niż rodzimy podatek Vat - wFirma. Lecz mimo wszystko, porównując wiek maszyn, a przez to niska cenę zagranicznych modeli, do nowszych i kosztowniejszych ale bardziej zniszczonych maszyn z Polski, wybór jest tylko jeden. Jednak poszukiwanie auta za granica osobiście może być dość czasochłonne, dlatego należy zatrudnić pośrednika.
Lecz jak spotkać dilera orientującego się w zagranicznym rynku motoryzacyjnym, który nam zagwarantuje rzetelną wymianę? Bowiem jest całkiem duża obawa, że będziemy przez kogoś nieuczciwego naciągnięci na Vat UE lub w całkiem inny sposób - http://poradnik.wfirma.pl/-rejestracja-i-skladanie-informacji-vat-ue. Najlepiej dlatego poszukać kogoś z rekomendacji. Może ktoś z naszych przyjaciół niedawno zakupił auto z zagranicy, w dobrym stanie, w niskiej cenie? Zapewne nie nabywał go osobiście, może podzieli się z tobą namiarem na swojego pośrednika?
dokument
Source: pixabay.com


Jeśli nie, zawsze można spróbować poszukać w internecie. Ogłaszają się tam liczne osoby proponujące ściągnięcie auta z zagranicy, gwarantujący, że ewidencja przebiegu pojazdu będzie autentyczna. Nie wybierajmy oczywiście pierwszej z brzegu osoby. Warto poczytać opinię innych użytkowników na temat potencjalnego przedstawiciela. Jeżeli pragniemy zakupić używany samochód, należy znaleźć czegoś odpowiedniego za naszą lewą granicą. Niemcy bowiem popularni są z tego, że dbają o swoje maszyny. Jednak nie każdy z nas ma czas, aby samodzielnie szukać ciekawego towaru, dlatego warto odszukać uczciwego pośrednika, który załatwi za nas wszelkie formalności.