Być jak Messi, czyli dobre buty piłkarskie

  • Posted on: 3 January 2018
  • By: addmean
Wiosna tuż, tuż... Lecz jak poznamy, że w końcu do nas zawitała? Organizując wycieczkę za miasto. Świeże powietrze zawsze mile widziane, więc wsiadamy na rowery! W trakcie naszego wypadu mijamy głodnych ruchu,promieni słońca ludzi: z rowerami, w czasie energicznego marszu, joggingu. Zachwycające widoki, lecz jedziemy dalej.
spód buta Nike CTR360
Author: Vernon Chan
Source: http://www.flickr.com
Po pewnym czasie, rzuca nam się w oczy barwny na zielonej murawie. Tak! Właśnie trwa mecz piłki nożnej, lokalnego klubu piłkarskiego. Sezon czas zacząć!



Tłumy gapiów spragnionych wrażeń, całe pokolenia rodzin zagrzewające do współzawodnictwa graczy, a wszystkim po głowach chodzi tylko jedna myśl – wspaniała rozgrywka, okraszona odpowiednią dawką pozytywnej rywalizacji.

Futbol ma to szczęście by cieszyć się w Polsce, trwającą bez przerwy popularnością. Dzięki temu, że na boisku nie ujrzymy nigdy identycznych, powtarzających się akcji – każde wyjście drużyny na murawę to dla nas wielka zagadka i w pewnym sensie bardzo ciekawy spektakl. Atmosfera w klubach miejskich czy też na wsiach sprzyja spotkaniom i integracji między mieszkańcami. Aby wprawić piłkę w ruch, nie musimy posiadać wielkich nakładów finansowych na sprzęt czy też warsztaty. Wystarczą dobre buty i zaangażowanie. A buty są najistotniejsze, i to nie tylko z uwagi na wygodę, ochronę i bezpieczeństwo nóg. Rodzaj butów, ich wygląd oraz tworzywo z którego powstały ma fundamentalne odbicie na jakości naszej gry. Mimo, że nie powstał jeszcze but zaopatrzony w „celownik”, prawidłowo dopasowane obuwie będzie pomocne na boisku a co tym idzie polepszy celność podań i uderzeń. Buty muszą więc spełniać podstawowy warunek, być przede wszystkim wygodne i prawidłowo „leżeć” na stopie. Jeżeli mamy potrzebę by poczuć się jak prawdziwi mistrzowie futbolu możemy stać się właścicielami np butów firmy Nike, w których na boisku pojawiają się Roberto Carlos, Figo czy Rooney. Dobrze spisze się nam model Nike t90 (marka Nike T90), jednak jego brat Nike ctr360 (http://www.r-gol.com/produkty/buty-pilkarskie/korki-lanki/korki-lanki-nike/nike-ctr360,2,29484), także uczyni z nas konkurenta Messiego. Oba modele są do siebie bardzo podobne, więc najlepiej udajmy się do sklepu, porównajmy, mierząc dwa egzemplarze i ruszajmy na boisko strzelać w „okienko”.

Dostarczajmy emocji sobie i miłośnikom sportu, a także bądźmy wzorem do naśladowania dla tych najmłodszych. Wszak gdzieś na Orlikach kopią piłkę nowi następcy gwiazd futbolu, więc to do nas należy by zaszczepić w nich zdrową rywalizację, waleczność i miłość do tego atrakcyjnego sportu.