Błonnik z ananasem - jakim sposobem wspomaga układ trawienny i czy warto go stosować?

  • Posted on: 12 July 2018
  • By: addmean
Błonnik i ananas stanowią detal wielu suplementów diety mających wspomóc proces odchudzania. Ustanawiają imponujące połączenie tworzące doskonały specyfik dla osób zmagających się z nadprogramowymi kilogramami. W czym tkwi jego sekret?

Błonnik jest to komponent roślinny, który w ciele człowieka nie ulega strawieniu ani wchłonięciu. Jednakowoż pod wpływem wody pęcznieje, zapewniając odczucie sytości i także reguluje perystaltykę jelit. Następnie ananas, pomimo że jest nieco kaloryczny, mieści w sobie enzym bromelainę, która przyspiesza trawienie białek oraz demonstruje zróżnicowane działanie farmakologiczne. W kilku krajach na ziemi ananas jest bardzo ceniony i uważany za roślinę zdrowotną - .

Wyciąg z tego owocu działa przeciwobrzękowo - przeciwdziała kumulowaniu się wody w ciele. Jest to co rusz występujący szczegół podczas traktowania diet niepoprawnie zbilansowanych. Na domiar tego także przeciwzakrzepowo - zapobiega tworzeniu się skrzepów krwi, a toteż zawałowi serca, udarom mózgu. Ma więc dużo zalet, cennych dla naszego zdrowia. Błonnik z ananasem, drażniąc ścianki jelita grubego, przyspiesza perystaltykę, zapobiegając zaparciom jak również schorzeniom jelit. Będący w pokarmie zrzesza metale ciężkie oraz ogranicza przyswajanie cholesterolu oraz glukozy w nim zawartych.

Przez wzgląd na ten fakt błonnik z ananasem jest należyty przy powiększonym poziomie cholesterolu we krwi i dodatkowo dla diabetyków. Zażywając preparaty z błonnikiem należy pamiętać o tym, aby pić dużo wody, bo błonnik może wywołać zaparcia. Jest to niesłychanie ważki punkt, o jakim nie można zapominać w czasie używania preparatu.

Wielce istotnym szczegółem podczas kuracji odchudzającej jest to, że aplikowanie samych suplementów diety nie sprawi, że stracimy na wadze. Środki zawierające błonnik i ananas zaledwie wspierają bieg odchudzania, jaki na ogół polega na stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety i zwiększonej aktywności fizycznej.